Dzisiaj jest: 22 Wrzesień 2017        Imieniny obchodzą: Tomasz, Maurycy

„Maluch w bibliotece” – powitanie lata i ostatnie zajęcia przed wakacjami
21.06.2017

Zapraszamy do obejrzenia filmu
"Maluch w bibliotece"  luty - czerwiec 2017"

W środowy poranek 21 czerwca 2017 roku nasza biblioteka stała się kolorową krainą radości i zabaw również na trawieJ Spotkaliśmy się ostatni raz przed wakacjami, by pięknie powitać lato i wspólnie bawić się kolejny raz przed dwumiesięczną przerwą w zajęciach z cyklu „Maluch w bibliotece”.
Na maluszki czekało mnóstwo niespodzianek. Zaczęliśmy od nowych doświadczeń sensorycznych. Poznawaliśmy fakturę, konsystencję i możliwości plastyczne przygotowanej przez Panią bibliotekarkę masy, co dla maluszków okazało się pierwszym tego typu doświadczeniem. Małe rączki z zaciekawieniem próbowały wałkować i odciskać przygotowane foremki, a małe oczka figlarnie spoglądały, gdy miętosiły wykrojone kształty lub ulepione z masy stworki przez dorosłe ręceJ Po chwili zaczęliśmy przygodę z rysowaniem.
Maluszki z zaciekawieniem obserwowały swoje małe i opiekunów wielkie odrysowane rączki, które po paru zwinnych maźnięciach kredką zmieniały się w mocno abstrakcyjne dzieła.
Kolejnym intrygującym przeżyciem było „zdobywanie” zamku po przebyciu kolorowego tunelu. Pojawiły się tu również małe sukcesy i doświadczenia w pokonywaniu kolorowych przeszkód oraz swoich własnych obaw przez czymś nowym i nieznanym. Nie zabrakło ulubionych harców i zabaw na kocu oraz kolorowych pufach na trawie. Ogromną radość wzbudziło lubiane przez maluchy puszczanie baniek, które figlarnie wirowały na wietrze. Słodkim wspomnieniem będzie również poczęstunekSmile
Środowe spotkanie było pięknym zakończeniem cyklu 20 spotkań, które odbyły się w okresie od 16 lutego do 21 czerwca 2017.
Mamy gotowość do kontynuacji spotkań po wakacjach. Zapraszamy do kontaktu i zapisów na nowy rok „Malucha w bibliotece”Smile

2011 „Maluch w bibliotece” – powitanie lata i ostatnie zajęcia przed wakacjami 21.06.17.