Dzisiaj jest: 22 Wrzesień 2017        Imieniny obchodzą: Tomasz, Maurycy

Wakacyjne spotkanie z dziećmi z Niepublicznego Przedszkola
"Skrzat" z Jerzmanowic
26.07.17

Środowy poranek 26 lipca w naszej bibliotece wypełnił się słońcem i radosnymi okrzykami dzieci. Odwiedziły nas przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola „Skrzat” z Jerzmanowic.
Nasze wakacyjne spotkanie było wyjątkowo kosmiczne :) Rozpoczęliśmy od głośnego czytania książki „Marta i ufoludek” autorstwa Wojciecha Widłaka. Dzieci z uwagą słuchały opowieści, czego dowodem były zapamiętane fakty i szczegóły wydarzeń. Następnie przedszkolaki z zapałem pokolorowały kolorowanki z bohaterami książki. Niektórzy na tyle twórczo podeszli do zadania, że poza samodzielnie wybraną kolorystyką postaci, nadali bohaterom własne i niecodzienne imiona.
Energia skumulowana podczas słuchania i kolorowania musiała znaleźć właściwy sposób wyładowania - oczywiście w ruchu. Pani bibliotekarka nauczyła dzieci tekstu piosenki „Ufoludek” (sł. i muz. K. Gowik) oraz ciekawej choreografii do wspólnej zabawy. Później na naszym bibliotecznym dywanie wyrosły kosmiczne kwiaty, przyleciały ufoludki by wspólnie tańczyć, skakać, wirować i na końcu …..bęc :)
Słuchanie głośnego czytania było na tyle miłe, że jedna z Wychowawczyń dzieci zaproponowała je ponownie i pięknie przeczytała dla wszystkich pouczającą książkę Silvi Serreli „Lena. A co, jeśli nie potrafię?”. Po lekturze dzieci z zaangażowaniem brały udział w rozmowie o podejmowaniu trudu nauki nowych rzeczy i pokonywaniu własnych słabości.
Nasze wakacyjne spotkanie zakończyliśmy wspólną zabawą przy radosnych dźwiękach nowopoznanej piosenki „Ufoludek”.

2011 Wakacyjne spotkanie z dziećmi z Niepublicznego Przedszkola "Skrzat" z Jerzmanowic - 26.07.17.