Dzisiaj jest: 22 Listopad 2017        Imieniny obchodzą: Cecylia, Jonatan, Stefan

Wizyta w bibliotece dzieci z Przedszkola Samorządowego
w Jerzmanowicach Oddział w Łazach
25.10.2017

Bajka o kolorach jesieni czytana przez Panią bibliotekarkę pięknie wprowadzała w nastrój i temat spotkania. Po wysłuchaniu bajki dzieci z dużym zaangażowaniem włączyły się w rozmowę o oznakach jesieni i jesiennych darach. Miłym zaskoczeniem był fakt, że dzieci znały piosenkę „Skaczące kasztanki” J Tak więc od razu rozpoczęły się wspólne śpiewy i tańce…wielką radością przyjęty został pełen kosz kasztanów. Kasztany zdominowały nasze spotkanie Opisaliśmy je wieloma zmysłami: oglądaliśmy je, dotykaliśmy, wąchaliśmy, a nawet potrząsaliśmy w zamkniętych dłoniach.
Drugim tematem naszego spotkania był niedawny solenizant Kubuś Puchatek, który w połowie października świętował swoje 91 urodziny. W czasie spotkania dzieci dowiedziały się jak powstała postać ich ulubionego bohatera bajek. Troszkę zdziwiły się, że Kubuś Puchatek był zwykłym misiem, który należał do Christophera – syna brytyjskiego pisarza, Alana Alexandra Milne’a. To właśnie chłopiec jest pierwowzorem postaci Krzysia. Swoje imię natomiast Kubuś Puchatek zawdzięcza niedźwiedzicy Winnipeg, która z Kanady trafiła do londyńskiego zoo.
Tradycyjnie nie mogło zabraknąć zabaw ruchowych przy muzyce i prac plastycznych. Tak więc razem bawiliśmy się przy piosence o misiu podjadającym miodek pszczółkom, a następnie chusta Klanzy posłużyła nam jako trampolina dla misia skradającego się do miodku na wysokim drzewie.
Na zakończenie każda mała rączka wypełniła się błyszczącymi kasztankami, które dzieci dostały od Pani bibliotekarki na pamiątkę oraz kolorowankami tematycznymi.
Spotkanie minęło w radosnej atmosferze, a nasz budynek wielokrotnie wypełniał się, tak lubianym przez nas, śmiechem dzieci. Mamy nadzieję, że odwiedzin maluchów w towarzystwie rodziców nie będzie brakować każdego dnia.
Serdecznie zapraszamy do Biblioteki!

2011 Wizyta przeszkolaków z Łaz 25.10.2017.