Dzisiaj jest: 23 Czerwiec 2018        Imieniny obchodzą: Wanda, Józef, Albin

Prelekcja dla rodziców i dziadków pt. ”Ukazanie roli domu i rodziców na wpływ zachowań naszych dzieci” – Teatr edukacji i profilaktyki MASKA z Krakowa
5.03.2018 r.

Projekt dofinansowany przez Fundację BGK
w programie „Na dobry początek!”

Wczorajsze poniedziałkowe popołudnie było darem i możliwością rozwoju oraz wsparcia dla wszystkich rodziców, dziadków, opiekunów, którym kwestia wychowania młodych ludzi jest bliska.
Nasza biblioteka umożliwiła bezpłatne wysłuchanie prelekcji pt. ”Ukazanie roli domu i rodziców na wpływ zachowań naszych dzieci” – Teatru edukacji i profilaktyki MASKA z Krakowa.
Prowadząca w zwięzły sposób zasygnalizowała szerokie treści składające się na obszerną tematykę koherencji domu, środowiska wychowawczego oraz zachowania każdego dziecka.
W omówionych kilku punktach pochyliliśmy się nad najistotniejszymi kwestiami kształtującymi nasze dzieci. Były to zarówno kwestie obecne w naszych oddziaływaniach i postawach rodzicielskich, zaś warte wzmacniania, jak również sprawy o których czasem zapominamy w zabieganej codzienności. Chcąc nakreślić całość tematu prelegentka zwróciła również uwagę na negatywne postawy wychowawcze rodziców oraz popełniane przez nich błędy.
Spotkanie zakończyliśmy opowieścią o chłopu, któremu tak bardzo brakowało Taty iż podjął próbę uzbierania pieniążków na „kupienie” paru godzin z Tatą…
Czas dany sobie jako dorosłemu na poszukiwanie wskazówek w codziennej drodze wychowania niewątpliwie zaowocuje dobrem dla dzieci tych odpowiedzialnych rodziców, którzy zainwestowali swój czas i przyszli na prelekcję.

Spotkanie odbyło się w ramach projektu ”Z rodzicami i dziadkami odkrywamy świat książek i nie tylko...”.
Projekt dofinansowany przez Fundację BGK w programie „Na dobry początek!”

Prelekcji towarzyszyła wystawa książek  o tematyce pedagogicznej dla dzieci i dla dorosłych.
Zapraszamy do zapoznania się z dostępną literaturą pedagogiczną w bibliotece.

2011 Prelekcja dla rodziców i dziadków 5.03.18.