Dzisiaj jest: 23 Wrzesień 2018        Imieniny obchodzą: Tekla, Bogusław

Ferie zimowe
19-23.02.2018
w Bibliotekach w Przegini, Racławicach i Sąspowie

Powiatowa i Gminna Biblioteka Publiczna w Jerzmanowicach w dniach od 19- 23 lutego włączyła się w organizowane przez Wójta Gminy zajęcia podczas tegorocznych ferii. Tegoroczne ferie dzieciom, które odwiedziły filie naszej biblioteki w Sąspowie, Racławicach i Przegini upłynęły na wspólnej zabawie pełnej radości podczas różnorodnych i pomysłowych zajęć, które zapewniły dzieciom i młodzieży różnorodne formy spędzania wolnego czasu. Do dyspozycji młodych miłośników techniki oddaliśmy czytelnię komputerową. Dużym zainteresowaniem cieszyły się proponowane zajęcia plastyczne, literackie i zręcznościowe. Podczas zajęć pod hasłem „W krainie bajek” dzieci mogły sprawdzić swoją wiedzę nt. baśni i ich bohaterów. Wspólnie z dziećmi przeczytaliśmy znaną każdemu baśń Charlesa Perrault pt. „Kot w butach”  Po jej przeczytaniu uczestnicy rozwiązywali krzyżówki, skojarzenia, a na koniec tworzyli origami z papieru związane z tematyką czytanej lektury oraz piękne śnieżynki obrazujące aurę zimowej pogody. Nie zabrakło również odrobiny ruchu. Dzieci mogły pograć w bilard, ping-ponga i rzutki, a nawet zorganizowaną zespołowo zabawę w chowanego. Wszystko to sprawiło, że nie było miejsca na nudę. Głównym celem tegorocznych zimowych spotkań było rozwijanie zainteresowania dzieci literaturą, rozwijaniem  talentów, a także wspólne spędzanie czasu z rówieśnikami.
Również dzieci odwiedzające główną siedzibę biblioteki w Jerzmanowicach nie narzekały na nudę. Tu zawsze jest co robić, a panie bibliotekarki chętnie podpowiedzą i zaproponują coś ciekawego.
Spędzaliśmy wspólnie czas przy głośnym czytaniu opowiadań i fragmentów książek czy też zabawie z przysłowiami polskimi oraz „łamańcami językowymi”. Każdy mógł wyrazić plastycznie swoje inspiracji po wysłuchanych opowieściach.
Niewątpliwą atrakcją były próby wydobywania dźwięków oraz grania prostych utworów na Bum Bum Rurkach…kolorowa muzyka rozbrzmiewała wśród nasSmile.
W naszej wspólnej podróży znalazła się również przestrzeń i chęć do zabaw w kręgu, z Chustą Klanzy czy zabaw ruchowych przy muzyce. Nie miały odpoczynku nasze kolorowe pufy. Odkryliśmy kolejne zaskakujące dla nich zastosowania sprawiające wszystkim milusińskim radość i frajdę.

Biblioteka w Przegini

Biblioteka w Racławicach

2011 Ferie 2018 w Bibliotekach w Przegini, Racławicach i Sąspowie .