Dzisiaj jest: 20 Lipiec 2018        Imieniny obchodzą: Czesław, Hieronim, Fryderyk

Spotkanie autorskie dla uczniów klas I i II Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Świętej Królowej Jadwigi w Jerzmanowicach z autorem książek dla dzieci Panem Wojciechem Widłakiem
7.05.2018 – TYDZIEŃ BIBLIOTEK

W piękny poniedziałkowy poranek 7 maja w Powiatowej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Jerzmanowicach zagościł Pan Kuleczka:)
Uczniów klas I i II Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Świętej Królowej Jadwigi w Jerzmanowicach  czekały liczne niespodzianki podczas spotkania z autorem m.in. książek o przygodach sympatycznego Pana Kuleczki Panem Wojciechem Widłakiem.
Na spotkaniu Pan Wojciech zaangażował młodych słuchaczy do aktywnego udziału. Wspaniałym przeżyciem była głośno czytana przez autora jedna z opowieści z pierwszej książki o Panu Kuleczce, ponieważ była ona urozmaicona o pacynki głównych bohaterów trzymane i poruszane przez chętne dzieci.
Pan Wojciech cudownie uruchomił wyobraźnię młodych słuchaczy, których twórcze pomysły nie miały końca, zaś przedmioty codziennego użytku nabierały zaskakujących zastosowań i znaczeń.
Na koniec spotkania każdy z uczestników mógł poprosić o autograf na swojej książce z opowiadaniami o Panu Kuleczce. Autor z wielką serdecznością udzielał odpowiedzi na wszelkie pytania, pozował do zdjęć i wpisywał dedykacje, autografy oraz wklejał, tak lubiane przez dzieci, naklejki związane z tematyką swoich opowieści w swoich książkach.

Spotkanie odbyło się w ramach projektu „Dyskusyjne Kluby Książki w Małopolsce w roku 2018”

2011 Spotkanie z Wojciechem Widłakiem .