Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Dzisiaj jest: 16 Listopad 2018        Imieniny obchodzą: Maria, Edmund, Marek

Aktualności

22.05.2018 – „Książka lekarstwem na smutki i lęki”
Warsztaty biblioterapeutyczne przeprowadzone przez
dr Wandę Matras-Mastalerz

z Instytutu Nauk o Informacji Uniwersytetu Pedagogicznego
w Krakowie

dla dzieci z Niepublicznego Przedszkola „SKRZAT”,
ich rodziców i dziadków

w Powiatowej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Jerzmanowicach
Projekt dofinansowany przez Fundację BGK
w programie „Na dobry początek!”

 

Wtorkowy, słoneczny poranek 22 maja 2018 roku w Powiatowej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Jerzmanowicach był pełen zaskoczeń i niespodzianek. Odwiedziły nas bowiem przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola „SKRZAT” z Jerzmanowic. Prowadząca warsztaty Pani dr Wanda Matras w przyjemny, ciepły i interesujący sposób przedstawiła małym miłośnikom książek oraz obecnym rodzicom i babciom bogactwo form oraz niezliczonych możliwości kontaktu z książką. Piękno i różnorodność wizualna oraz oprawa graficzna wzbudzały w uczestnikach podziw i zainteresowanie. Wszyscy z wielką przyjemnością oglądali każdą prezentowaną książkę, która zaskakiwała swoją formą, budową i zastosowaniem: dzieci miały w rękach np. książki dotykowe uszyte z filcu, książki z otworami i kryjącymi się w nich historiami, książki przestrzenne, które tworzyły skomplikowane konstrukcje trójwymiarowe, książki z magnesami, książki tworzone i opowiadane wraz z dzieckiem oraz opowiadania w ramach Teatrzyku Kamishibai zatytułowane „Ogród pięknych słów”. Przedstawienie Kamishibai było wspaniałym wstępem do rozmowy z mądrym przesłaniem, o istocie i znaczeniu używania pięknych, dobrych słów w codziennym życiu :)
Zaprezentowane na spotkaniu treści, tematy, tytuły książek oraz postacie autorów zdecydowanie są wspaniałym źródłem inspiracji i podpowiedzi do kreatywnych sposobów spotkania się z drugim człowiekiem poprzez najpiękniejszy pomost – książkę.
Warsztaty biblioterapeutyczne przeprowadzone przez dr Wandę Matras z Instytutu Nauk o Informacji Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie dla dzieci z Niepublicznego Przedszkola „SKRZAT”, ich rodziców i dziadków w Powiatowej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Jerzmanowicach -odbyły się w ramach projektu ”Z rodzicami i dziadkami odkrywamy świat książek i nie tylko...”. Projekt dofinansowany przez Fundację BGK w programie „Na dobry początek!”

di.jpg
dk.jpg
2011 Książka lekarstwem na smutki i lęki 22.05.2018.
Powered by Joomla 1.7 Templates