Dzisiaj jest: 16 Listopad 2018        Imieniny obchodzą: Maria, Edmund, Marek

Zapraszamy do obejrzenia wystawy
pt. "CZYTAĆ DA SIĘ WSZĘDZIE"
sierpień-wrzesień 2018

W lipcu i sierpniu 2018 zapraszamy do Biblioteki w Jerzmanowicach do zwiedzania wystawy "Czytać da się wszędzie". Prezentowana wystawa powstała w ramach projektu "Lotna Czytelnia" realizowanego przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Krakowie. Celem projektu było zachęcenie osób w różnym wieku do czytania oraz pokazania, że książka jest idealnym sposobem na spędzenie wolnego czasu.
Autorami zdjęć są zarówno młodzi ludzie jak i osoby dorosłe. Cyfrowa wersja wystawy została zaprezentowana w Małopolskiej Bibliotece Cyfrowej.

- lotna_czytelnia.jpg

Prace ocenione zostały w dwóch kategoriach wiekowych (dorośli i młodzież), a nagrodzeni autorzy wykazali się oryginalnością i dużym poczuciem humoru, uwieczniając na swoich fotografiach często zaskakujące miejsca i sytuacje, w których czytane są książki! Wystawa pokazuje, że  czytać można zawsze i wszędzie. Parafrazując słowa piosenki zespołu Brathanki pt. „W kinie, w Lublinie” chciałoby się powiedzieć: CZYTAJ: o świcie i o zmroku, w Skarżysku i w Sanoku [..] w berecie, w czapce, chustce […], na falochronie w Ustce […], w radości no i w smutku […] na piasku plaży, w Gródku […] w metrze i w swetrze…

- lotna_czyt1.jpg

2011 CZYTAĆ DA SIĘ WSZĘDZIE – VIII-IX 2018.