Dzisiaj jest: 16 Listopad 2018        Imieniny obchodzą: Maria, Edmund, Marek

Wakacyjne spotkania
W bibliotece zawsze jest ciekawie…czytanie ulubionych książeczek,
zabawy i harce na dywanie
….

A skoro zbliża się NARODOWE CZYTANIE 2018 nie brakuje patriotycznych elementów. Zaprzyjaźnieni miłośnicy biblioteki włączają się w przygotowania do corocznego spotkania w ramach ogólnopolskiej akcji. W tym roku podczas NARODOWEGO CZYTANIA 2018 gości „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego i z tej okazji wspólnie robiliśmy biało-czerwone kotyliony oraz czytaliśmy znany wiersz Władysława Bełzy „Katechizm polskiego dziecka”

— Kto ty jesteś?
— Polak mały.
— Jaki znak twój?
— Orzeł biały.
— Gdzie ty mieszkasz?
— Między swemi.
— W jakim kraju?
— W polskiej ziemi.
— Czym ta ziemia?
— Mą Ojczyzną.
— Czym zdobyta?
— Krwią i blizną.
— Czy ją kochasz?
— Kocham szczerze.
— A w co wierzysz?
— W Polskę wierzę.
— Coś ty dla niej?
— Wdzięczne dziecię.
— Coś jej winien?
— Oddać życie.

Zapraszamy ciepło na tegoroczne NARODOWE CZYTANIE 2018 w Powiatowej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Jerzmanowicach 7 września o godzinie 17.00.

2011 Wakacyjne spotkania 22.08.2018.