Dzisiaj jest: 20 Październik 2018        Imieniny obchodzą: Ireny, Kleopatry, Jana

Spotkanie z przedszkolakami
z  Niepublicznego Przedszkola Skrzat w Jerzmanowicach
19.09.2018

W środę 19.09.2018 gościliśmy w naszej bibliotece dzieci z Przedszkola Niepublicznego „Skrzat” w Jerzmanowicach. Spotkanie rozpoczęło się od głośnego czytania książeczki „Kropka”, której autorem jest Reynolds Peter. Książka miała na celu wprowadzenie nas w historię kropki, z okazji obchodzonego Międzynarodowego Dnia Kropki. Książka ta opowiada o rozwijaniu swoich pomysłów, rozwijaniu swojej twórczości. Wystarczy postawić kropkę na środku pustej kartki. Z takiej kropki każda osoba może wymyślić i narysować coś innego, może na przykład zobaczyć „Niedźwiedzia w śnieżnej zamieci” lub np. kwiatka. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały opowiadania, a na koniec powtórzyły w dyskusji, o czym i na jaki temat odbędą się zajęcia plastyczne. Z zaciekawieniem ruszyły w stronę stolików, aby rozwinąć swoją wyobraźnię i z tej jednej kropki na środku kartki stworzyć własne arcydzieło. Każda praca była inna, na jednej pracy kropka była okiem misia a na drugiej np. kołem do samochodu. W dalszej części spotkania dzieci ochoczo przystąpiły do zabawy z radością pokonując tor przeszkód przygotowany z puf, tunelu i hula-hop. Była to dla dzieci świetna zabawa. Pokonywały tor przeszkód z wielkim uśmiechem na buzi. Na koniec spotkania dzieci bawiły się jeszcze w żółwika. Zabawa zakończyła się wygraną 2 osób. W nagrodę za wygranie zabawy, dwie zwyciężczynie otrzymały nagrody, kolorowe zakładki do książki, przypominające wizytę w bibliotece. W miłej atmosferze pożegnaliśmy się wzajemnie. To było budujące przeżycie. Zapraszamy częściej ! i do zobaczenia w bibliotece!

2011 19.09.2018 Spotkanie z przedszkolakami ze Skrzata.