Dzisiaj jest: 19 Kwiecień 2019        Imieniny obchodzą: Adolf, Leon, Tymon

„Ostry dyżur literacki” czyli książka na receptę
w Powiatowej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Jerzmanowicach

20.12.2018

20 grudnia w godzinach dopołudniowych w naszej bibliotece miały miejsce rzeczy niebywałe! Wszystko za sprawą Ostrego Dyżuru Literackiego. Na badania zostały „przyjęte” dwie klasy 5 i jedna klasa 4 ze Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Świętej Królowej Jadwigi w Jerzmanowicach. Panie doktor Agnieszka Karp-Szymańska oraz Anna Szymańska z Fundacji Czas Dzieci badały, diagnozowały, wypisywały recepty i dawały zalecenia czytelnicze. Radziły co robić w przypadku alergii na książki i czytanie oraz jak dawkować literaturę. Dużo emocji wzbudzały również doraźnie wydawane pigułki mądrości.
Każdy uczestnik zajęć otrzymał indywidualnie dobraną receptę, na której zapisano nazwę leku i dawkowanie (np. „Baśniobór” czytać 20 minut dziennie, po jedzeniu). Każda recepta literacka ważna jest 30 dni – niektórzy pacjenci od razu podjęli się realizacji - zapraszamy jednak wszystkie dzieci i rodziców do zrealizowania recept w bibliotece. Pamiętajmy, że najlepszym lekiem na nudę jest czytanie książek.
Dzięki przygotowanym przez bibliotekę animacjom dla oczekujących na poradę nawet przebywanie w kolejce przysporzyło frajdy. Każdy uczestnik Ostrego Dyżuru Literackiego mógł zaangażować się w różnorakie aktywności np. w bicie rekordów w długości własnoręcznie robionych łańcuchów, czy też rozwiązywanie łamigłówek i rebusów.
Nasza biblioteka dostała literacką receptę, którą w jak najszybszym czasie postara się zrealizować i uzupełnić niedobory w księgozbiorze!
Serdecznie dziękujemy za świetną zabawę i pożyteczną akcję!
Więcej o akcji na stronie: http://www.ostrydyzur.czasdzieci.pl/o-akcji/id,1-co_to_jest.html

2011 „Ostry dyżur literacki” czyli książki na receptę 20.12.2018.