Dzisiaj jest: 23 Maj 2019        Imieniny obchodzą: Iwona, Michał, Dezyriusz

„Bajeczka o książeczce” Gwidona Miklaszewskiego na spotkaniu DKK dla dzieci
z Prywatnego Przedszkola i Żłobka MALI ODKRYWCY SP. Z O.O. w Jerzmanowicach
25.04.2019

W piękny, słoneczny i niemalże letni kwietniowy czwartek w bibliotece zorganizowano lekcję biblioteczna w ramach tegorocznych 18. Małopolskich Dni Książki „Książka i Róża” pt: „Dzieje książki”. Dzieci chętnie słuchały czytanej „Bajeczki o książeczce” autorstwa Gwidona Miklaszewskiego z DKK. Po wysłuchaniu pogodnej historii powstania książeczki przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem wspólnie z bibliotekarką stworzyli obrazową drogę książki od pomysłu pisarza do rąk czytelników. Uzupełnieniem i pomocą w rozmowie były plansze obrazujące omawiany etap. Uczestnicy spotkania przypomnieli dowiedzieli się, z jakich elementów zbudowana jest książka, jakiego rodzaju książki znajdują się w bibliotece, po co przychodzimy do biblioteki, czym różni się pisarz od wydawcy czy księgarnia od biblioteki?
Następnie nadszedł czas na prace plastyczną. Wraz z pomocą Bibliotekarki dzieci własnoręcznie przygotowały pomysłowe zakładki do książek w kształcie sympatycznych sówek. Zakładki będą piękną pamiątką po naszym spotkaniu.
Wytchnieniem i nieopisaną frajdą dla przedszkolaków był kolorowy tor przeszkód z bibliotecznych puf.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i zapraszamy do biblioteki.

2011 „Bajeczka o książeczce” Gwidona Miklaszewskiego na spotkaniu DKK dla dzieci 25.04.2019.