Dzisiaj jest: 18 Czerwiec 2019        Imieniny obchodzą: Elżbieta, Paula, Marek

Kolorowy Dzień Dziecka w Bibliotece w Jerzmanowicach

31.05.2019

W piątkowe popołudnie Bibliotekę w Jerzmanowicach wypełniał śmiech i okrzyki radości uczestniczących w spotkaniu dzieci. Podczas kolorowego Dnia Dziecka w bibliotece dzieci miały moc atrakcji. Odbyło się m.in. przedstawienie Teatrzyku Kamishibai, warsztaty plastyczne, spotkanie z piękną, zabawną i mądrą książką z DKK oraz animacje dla dzieci.

Zbliżające się radosne święto wszystkich dzieci stało się pretekstem do rozmów o dorosłości oraz okazją do spotkania z książką, wybraną z zasobów działającego w bibliotece Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci. Przezabawna i mądra książka „Gdybym był dorosły” Éwy Janikovszky w przewrotny sposób tłumaczyła czego pragną dzieci i dlaczego w oczach dzieci dorośli czasem wydają się tacy dziwni. Po ciekawej lekturze przyszła pora na tańce integracyjne w kole i zabawy ruchowe. Chwilą wytchnienia w dynamicznej zabawie była niespodzianka w postaci przedstawienia Teatrzyku Kamishibai pt. „Bajka o gąsienicy, która stała się motylem i o tym, dlaczego ptaki wiją gniazda” autorstwa Uli Ziober na podstawie legendy rdzennych mieszkańców Australii. Emocje i przeżycia związane z przedstawieniem dzieci wyraziły podczas ekspresji plastycznej. Kolejne niespodzianki dla dzieci odbywały się na zewnątrz biblioteki. Na trawie puszczane były wielkie bańki mydlane, dzieci uczestniczyły też w zabawach ruchowych z chustą animacyjną. Przy tych zabawach jak zawsze towarzyszyło dzieciom wiele emocji i radości.

Dziękujemy dzieciom oraz rodzicom za miło spędzony czas w Bibliotece.

2011 Dzień Dziecka w Bibliotece 31.05.2019.